Nová generácia okien pre pasívne domy

 Plastové okná Incon Exclusive

Okná INCON Exclusive ponúkajú riešenie pre okná v nízkoenergetických i pasívnych domoch. Tieto plastové okná sa vyrábajú špeciálnymi technológiami, ktoré predpokladajú synergiu kvalitného profilu rámu s rôznymi typmi zasklenia, tak aby hodnota súčiniteľa prechodu tepla okennou konštrukciou neprekročila Uw <= 0,8 W/(m² . K). Vďaka novinke od spoločnosti INCON spol. s r.o. možno túto hranicu rozumne dosiahnuť.

Okná INCON Exclusive majú stavebnú hĺbku 84 mm a pri použití bežnej oceľovej výstuže a bez prídavných izolačných prvkov dosahujú výborný koeficient tepelnej priestupnosti profilu Uf = 0,95 W/m².K. Vďaka tomu plastové okná INCON Exclusive bez problémov spĺňajú štandardy nízkoenergetických a pasívnych domov.

Pri použití trojskla s tepelnou priestupnosťou Ug = 0,5 W/m².K dosiahnu okná INCON Exclusive vynikajúcu hodnotu tepelnej priepustnosti Uw=0,7 W/m².K, ktorá sa pohybuje výrazne pod hodnotami požadovanými pre pasívne domy.Okná INCON Exclusive disponujú vylepšeným systémom tesnenia, ktorý spoľahlivo chráni okno pred poveternostnými vplyvmi a veľmi dobre zvukovo izolujú. Inovatívny je tiež vďaka možnosti zabudovania skla v okenných krídlach do hĺbky 20 mm, čím je zaručená optimálna povrchová teplota v oblasti zasklievacej lišty. Štandardná stavebná hĺbka rámu 84 mm umožňuje použiť profil v novostavbách i pri rekonštrukcii staršej zástavby. Okná sú dostupné s rôznymi farebnými povrchovými úpravami. Použitie overených materiálov, akými sú PVC a oceľová výstuž, umožnilo dosiahnuť vynikajúcu stabilitu bielych a farebných okien a v neposlednom rade aj ich bezproblémovú stopercentnú recykláciu. Uvedené technické parametre sú v porovnaní s konkurenčnými výrobkami jedinečné.

 

 

Elegance

                                                

Kombinujú v sebe moderný dizajn, výborné technické parametre a zaujímavú cenu. Vyrábané sú z 5-komorových profilov s modernými oblými tvarmi a stavebnou hlbkou rámu 71 mm. Biele okná sa dodávajú s bledosivým tesnením. V oknách sa štandardne používa skryté odvodnenie, poistky proti chybnej manipulácii s kovaním a pánty s nastavitelným prítlakom pohybu krídla. Okno Elegance sa vyrábajú len v bielom prevedení.

 

Luxury

                                             

Sú exkluzívnym výrobkom pre zákazníkov s najvyššími nárokmi. Integrujú v sebe najnovšie poznatky okennej techniky-stavebná hlbka rámu 76 mm, 6-komorový systém, predsadené krídlo, tri dorazové tesnenia medzi rámom a krídlom, nadcasové oblé tvary. Okná sú vhodné na použitie do nízkoenergetických budov. V bielych oknách majú všetky tesnenia bledosivú farbu. V oknách sa štandardne používa skryté odvodnenie, mikrovetranie so 4 nastavitelnými polohami, poistky proti chybnej manipulácii s kovaním a pánty s nastavitelným prítlakom pohybu krídla. Okná Luxury sa vyrábajú v rôznych laminovaných otienoch. Použiva sa dvoj a aj troj sklo.

 

SkloIzolačné sklá môžu mať podľa želania rôznu hodnotu súčiniteľa prechodu tepla (U = 0,5 – 1,2 W/m2K), zvukovej izolácie a bezpečnosti. Na zvyšujúce sa nároky v klasifikácii skiel podľa koeficientu prechodu tepla reaguje INCON medzi prvými a prispôsobuje sa novým normám. Vo všetkých oknách používame sklá s koeficientom prechodu tepla U = 1,1 (podľa starej normy U = 1,0). Sklá, ktoré podľa novej normy prešli do nižšej triedy (U = 1,2), z ponuky úplne vyraďujeme. V ponuke je široká škála skiel s rôznou farbou, vzorom alebo vloženou ozdobnou mriežkou. Na zníženie rizika rosenia okrajov skiel v zimných mesiacoch je v ponuke sklo s "teplým okrajom", v ktorom je hliníkový rámik na obvode skla nahradený nerezovým rámikom s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami.